خبرطبیعتگردی

بازدید از غارهای نمکی جاشک

طی یک برنامه دو روزه تیم ترکیبی و خانوادگی یکصد و بیست نفر از اعضای گروه کوهنوردی سهند برازجان موفق به پیمایش غارهای نمکی جاشک شد.

به گزارش «اتحاد خبر»؛ تیم در بعد از ظهر روز پنجشنبه 21/10/96 در دامنه کوه نمک احداث کمپ کرد و با یک شب ماندن، ساعت 7:30 صبح روز جمعه 22/10/96 به سوی آبشار نمک و غارهای نمکی به راه افتاد.

تیم در ابتدا با حرکت به سمت جنوب و با عبور از مسیر اولیه در کنار آبشار توقف کوتاهی کرد و سپس عازم دیدار از غارهای شرقی و شمالی شد. آب روان و بلورهای نمک و مناظر زیبای این توده عظیم نمکی، نیمی از افراد تیم را، که برای اولین بار وارد منطقه شده بودند مجذوب کرده و به تحسین وا داشته بود.

پس از عبور از غارهای شماره 1 و 2 و 3، تیم با رعایت مسایل ایمنی به سوی آبشار بازگشت کرد و ساعت 12 ظهر خود را به کمپ رساند.

پس از قدردانی از نیروهای محیط بان که در آنجا حضور داشتند، برای صرف نهار عازم شهر کاکی شدند و سپس به برازجان مراجعت کردند. کوچک ترین عضو گروه آقای سروش مساوات 5 ساله و مسن ترین فرد آقای حسین سلیمی 68 ساله بودند.

گفتنی است سرپرست این برنامه آقای سید فتح الله موسوی، راهنمای تیم آقای فرج اله گرمسیری، امدادگران آقای احمد خادم زاده، کاوه احمدی و حسین اتابک زاده، عکاس تیم آقای وحید مهاجری و پزشک تیم دکتر جواد مهدوی بوده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *