خبرکوهنوردی

صعود سراسری به قالیکوه الیگودرز

حدود 120 کوهنورد از شهرهای استان لرستان، تهران، زنجان، مرکزی، همدان و اهواز در صعود سراسری کوهنوردان به قالیکوه الیگودرز شرکت کردند.

به گزارش بیس کمپ به نقل از روابط عمومی هیات کوهنوردی شهرستان الیگودرز، صبح روز پنحشنبه 19 بهمن ساعت 6 صبح حرکت تیم از الیگودرز به سوی منطقه قالیکوه آغاز شد. ساعت 8 صبح پس از رسیدن کلیه تیم ها به منطقه پامزرا و ساماندهی تیم حرکت به سمت چال ریبا آغاز شد.

ابتدا یک تیم 5 نفره به عنوان تیم پیشتاز جهت بررسی مسیر و برف کوبی جلوتر حرکت کرده و پس از آن حرکت تیم آغاز شد. پس از طی کردن مسیر و عبور از چندین یال و گردنه نهایتا در ساعت 16 کلیه نفرات تیم به محل چال خرسان که برای برپایی کمپ و شب مانی در نظر گرفته شده بود رسیدند و بلافاصله کار برپایی چادرها صورت گرفت و ده ها چادر در کنار هم برپا شد. کوهنوردان شب سردی را در این محل سپری کردند.

طبق اعلام قبلی راس ساعت 5 صبح نفرات آماده و با وسایل کامل صعود و در سرمای استخوان سوز از چادر بیرون آماده و پس از ساماندهی و هماهنگی و توجیهات لازم ابتدا تیم پیشرو و سپس تیم اصلی حرکت خود به سمت قله را در تاریکی مطلق و سرمای شدید آغاز کردند. کوهنوردان پس از چند استراحت خیلی کوتاه در طول مسیر، به صورت هماهنگ و یکدست خود را به زیر قله رسانده و پس از چند دقیقه استراحت و صرف تنقلات حرکت خود به سوی قله را شروع کردند.

حرکت نهایی به سمت قله، با وزش باد خیلی سرد همراه با بوران همراه شد. کلیه 75 کوهنورد شرکت کننده، با عزم و اراده کامل بصورت هماهنگ راس ساعت 10:30 پای بر قله گذاشتند و دقایقی را بر روی قله صرف عکاسی کرده و بخاطر سرمای زیاد و وزش باد خیلی سریع اقدام به فرود و برگشت به سمت کمپ کردند.

پس از صعود و بازگشت، صرف ناهار و ریکاوری لازم، کوهنوردان اقدام به جمع آوری چادرها کرده و ساعت 15 مسیر برگشت به سمت پامزرا را در پیش گرفتند و نهایتا تمامی شرکت کنندگان در برنامه در کمال صحت و سلامت ساعت 18 خود را به محل استقرار مینی بوس ها رسانده و راهی شهر الیگودرز شدند.

بی شک انجام چنین کار بزرگی برای اولین بار در زمستان مرهون برنامه ریزی دقیق و زحمات فراوان دست اندرکاران این برنامه است. جا دارد تشکر ویژه ای از:

جناب آقای آرش قیاسیان ریاست محترم هیات کوهنوردی استان لرستان
ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان الیگودرز
ریاست محترم جمعیت هلال احمر الیگودرز
آقای مجید نعمت اللهی هیمالیانوردان شهر الیگودرز
سرکارخانم پروین رضایی
آقای حسن زارعی
کلیه پیشکسوتان و همنوردان شرکت کننده در برنامه

و هم چنین از تیم آفرود (هیات اتومبیل رانی الیگودرز) که با استقرار در محل پامزرا با پذیرایی از کلیه نفرات تیم خاطره خوشی را در ذهن همگی بر جای گذاشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *