خبرکوهنوردی

نبود حامی مالی مانع صعود به اورست است

مربی زنجانی تیم ملی امید کوهنوردی از آغاز اردوی آمادگی در بهمن ماه خبر داد و گفت: نبود اسپانسر مانع صعود به قله اورست است.

حسین مقدم در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: اردوی تیم ملی امید به خاطر تقارن با فصل امتحانات اعضای تیم ملی دایر نیست و امیدواریم بهمن ماه اردوی تیم ملی آغاز شود.

وی افزود: به دلیل تغییرات در فدراسیون کوهنوردی انتظار برگزاری اردوی تیم ملی در کشور خارجی در حال حاضر نیست و باید سال آینده به فکر اردوی فراملی شد.

مربی زنجانی تیم ملی امید کوهنوردی عدم وجود اسپانسر را مانعی برای صعود به قله اورست دانست و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه صعود به قله اورست هیچ اسپانسری این هزینه را پرداخت نمی کند.

وی با ابراز تاسف از عدم حمایت مسئولان ورزشی گفت: متاسفانه هیچ مسئولی قدمی در راستای حمایت از من برای صعود به قله اورست برنمی دارد.

به گزارش تسنیم، اردیبهشت امسال حسین مقدم توانست با هزینه شخصی خود و بدون اکسیژن به قله 8 هزار و 516 متری لوتسه از رشته کوه های هیمالیا صعود کند.

حسین مقدم فرزند شهید عمران مقدم صعود به پنج قله بالای 8 هزار متری را در کارنامه خود دارد و بسیار علاقه مند به صعود به قله اورست است ولی متاسفانه عدم حمایت مسئولان ورزشی و نبود اسپانسر مانعی برای صعود این ورزشکار با استعداد شده است.

مربی زنجانی تیم ملی امید کوهنوردی هزینه صعود به قله اورست را 100 تا 150 میلیون تومان دانسته و از عزم بالای خود برای صعود به این قله خبر داده و به دنبال اسپانسر برای تامین مخارج سفر است.

مقدم از 14 قله بالای 8 هزار متری همیالیا توانسته است پنج قله آن را فتح کند و بسیار علاقه مند است تا 14 قله را فتح کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *