خبرسنگنوردی

سنگنوردان ایرانی شانس المپیکی شدن دارند؟

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی می گوید که کسب سهمیه المپیک برای سنگنوردان ایرانی بسیار سخت خواهد بود.

به گزارش بیس کمپ نیوز، رضا زارعی در مورد حضور سنگنوردان در المپیک 2020 به ایسنا گفت: به گونه ای که برای المپیک پیش بینی شده ساختار مسابقات به صورت ترکیبی است و اورال نخواهد بود. البته هنوز نحوه برگزاری از سوی فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی و IOC به تایید نهایی نرسیده است تا ورزشکاران بدانند از چه طریق و بر اساس چه موادی کسب سهمیه صورت خواهد گرفت.

زارعی در مورد حضور علیپور در المپیک 2020 نیز، خاطرنشان کرد: حضورش را بعید می دانم، علیپور در تک ماده سرعت پیش می رود و احتمالا اولویت با ورزشکارانی است که در هر سه ماده موفق باشند و امتیاز را از سه ماده به دست بیاورند. البته اگر بر اساس رنکینگ، کسب سهمیه انجام شود ممکن است علیپور نیز بتواند سهمیه ورودی را کسب کند، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی توان اظهار نظر دقیقی داشت.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه گفت: المپیک میدان سختی است. این دوره هم اولین حضور سنگنوردی در این رقابت ها است و قطعا ظرفیت حضور ورزشکاران کم خواهد بود و فقط 40 ورزشکار زن و مرد در این دوره حاضر خواهند شد. ظرفیت سنگنوردان در المپیک یک ششم رقابت های ورلد گیمز خواهد بود. در ورلدگیمز سهمیه زیاد بود و علیپور هم توانست کسب سهمیه کند و در نهایت هم به روی سکو برود.

او خاطرنشان کرد: کسب سهمیه المپیک برای ما بسیار دشوار است و روی سکو رفتن نیز بعید به نظر می رسد.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پایان در مورد بیست و پنجمین دوره رقابت های آسیایی سنگنوردی که به میزبانی ایران برگزار خواهد شد، گفت: در حال حاضر بالغ بر 100 ورزشکار از هشت کشور مختلف آسیایی ثبت نام کرده اند. مهلت ثبت نام تا هفته آینده است و ممکن است باز هم سنگنوردانی ثبت نام کنند، اما تاکنون حدود 150 سنگورد (ایرانی و خارجی) از 9 کشور آسیایی ثبت نام کرده اند و تقریبا پایه مسابقات بسته شده است. این رقابت ها در شهریور ماه و در سه ماده بولدر، سرعت و لید و اورال برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *