خبرکوهنوردی

مرگ تلخ پیرمرد در کوه های دارآباد

یک پیرمرد هنگام کوهنوردی با نوه اش در کوه های دارآباد به دلیل لیز خوردن پا، به پایین سقوط کرد و جان باخت.

به گزارش بیس کمپ نیوز به نقل از ابتکار، ساعت 9:42 صبح روز 10 شهریور ماموران کلانتری 164 قائم خبر مرگ پیرمرد هفتاد و سه ساله ای را به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند.

بنا بر اظهارات ماموران، متوفی همراه با نوه 9 ساله اش در کوه های دارآباد در حال کوهنوردی بود که به یک باره پایش لیز خورده، به پایین ارتفاع سقوط کرده و جان خود را از دست داده بود.

سرانجام با دستور محسن مدیرروستا؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

قله دارآباد یا مونگ چال یکی از شرقی ترین قلل رشته کوه توچال به ارتفاع ۳۱۶۱ متر از سطح دریا است. این قله در رشته کوه البرز در بخش مرکزی واقع شده و در جنوب شرقی قله توچال به فاصله ۸ کیلومتری از آن قرار دارد. ارتفاع این قله حدودا ۳۱۸۵ متر که توسط یک خط الراس و پس از عبور از تیغه های آن به قله توچال متصل می شود. در سمت چپ به فاصله حدودا ۲۴۰۰ متر قله کلکچال به ارتفاع ۳۳۱۰ متر قرار دارد.

قله دارآباد از چند مسیر صعود می شود. اولین و بهترین مسیر این قله از روی یال شن سیاه است که پس از عبور از یال درازلش و کنار پادگان به قله ختم می شود و مسیرهای دیگر از طریق یال های دره دارآباد صعود می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه برای “مرگ تلخ پیرمرد در کوه های دارآباد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *